Amazon FBA Eğitimi

Amazon FBA eğitimi genellikle Amazon’da satış yapıp para kazanmak isteyen bireylere yönelik olarak, satılacak ürün bulma ve ürünlerin Amazon’da satılmasına yönelik eğitimlerdir. Kolayca para kazanmayı vaadederler. İlk başlarda binlerce dolar tutarında olan ve sadece kayıtlı videoları izlediğiniz bu eğitimler artık giderek ucuzlamıştır. Türkçe olarak da bu eğitimleri bulabilirsiniz.

Amazon FBA kursları artık ucuzlamıştır. Çünkü artık anlaşılmıştır ki, bir Amazon FBA eğitimi almanız Amazon’da başarılı olmanız için yeterli değildir.

Amazon FBA eğitimi konusunda bilinmesi gereken en önemli nokta eğitimi almanın başarılı olacağınız anlamına gelmemesidir. Çünkü Amazon’da başarılı olmak yeterli sermaye, doğru ürün seçimi ve doğru satış stratejisine sahip olmak gibi önemli başka şeyler de gerektirmektedir. Bunu binlerce kişiye Amazon FBA eğitimi satan kişilerin öğrencilerinin yüzde kaçının başarılı olduğuna bakarak anlayabilirsiniz. Amazon FBA eğitiminden sonra ürün seçimi ve ürünü ucuza temin etmek gibi problemlerle baş başa kalacaksınız. Ayrıca, Amazon’da satmak asla hızlı ve kolay yoldan para kazanmanın bir yolu değildir. Emek, para ve zaman gerektirir.

Amazon FBA kursları zamanının çoğunu Amazon’da satmak için ürün bulmak, Alibaba’dan ürün temini, fason üretimle kendi markanızı nasıl oluşturursunuz, ürünlerinizin barkodlanması vb. konulara ayırmaktadır. Eğer bir marka sahibi veya üretici iseniz Amazon FBA kurslarının içeriğinin yarısı ya da daha fazlası sizi alakadar eden konular olmayacaktır. Çünkü siz Amazon’da satış yapmak isteyen bir kişi değil, imalat ve ticaret tecrübesi olan halıhazırda satış yapan kurumsal bir şirketsinizdir.

Dolayısı ile, bir şirket olarak kayıtlı videoları izleyeceğiniz ve tamamen kişilere yönelik eğitimler beklentinizi karşılamayacaktır. Bunun yerine, şirketlere yönelik sizin gereksinimlerinize uygun yüz yüze eğitim alarak ihracat personelinizi Amazon FBA için eğitebilirsiniz.

Amazon FBA Eğitimi

Altan Danışmanlık, ilgili personeliniz için kendi işyerinizde yüz yüze olarak Amazon FBA eğitimi sunmaktadır. Böylece kendi gereksinimlerinize uygun olarak personelinizin eğitimi ile başka kişi veya kurumlara bağlı kalmadan Amazon Amerika’da ürünlerinizi satabilirsiniz. Yüz yüze eğitim ve sonrasında destek, saatlerce video izlemekten ve hala kafanızda cevapsız sorular kalmasından çok daha iyi bir seçim olacaktır. Şirketlere yönelik olarak yüz yüze Amazon eğitimi, tüm bilgi ve tecrübelerimizi size aktardığımız bir eğitimdir. Böylece, kimseye muhtaç olmadan Amazon’da kendi başınıza satışlarınızı yönetmenizi ve artırmanızı hedeflemektedir.

Altan Danışmanlık Amazon FBA Eğitimi

Amazon FBA eğitimi ile şirketinizin ihtiyacı bilgiler teorik ve Amazon Seller Central üzerinde uygulamalı olarak size aktarılır.

 • Amazon Seller Central kullanımı
  • Menuler
  • Bildirimler
  • Ayarlar
 • Ürünlerinizin Amazon’da listelenmesi
  • Ürün fotoğraf özellikleri, bullet points
  • Amazon SEO, anahtar kelimeler
  • Parentage, ürün grupları
 • Ürün fiyatlarınızın belirlenmesi, maliyetler
 • FBA kargolarınızın oluşturulması ve gönderilmesi
  • Doğru etiketleme ve paketleme
 • Reklamlarınızın oluşturulması
 • Hesabınızda oluşabilecek problemlerin önlenmesi için yapılacaklar

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.