Amazon ürün fotoğraflarınız satışa dönüşümü (conversion rate) attıracak en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle, Amazon ürün fotoğraflarınıza azami titizlik göstermelisiniz. Amazon ürün fotoğraflarınız ürününüzün satmayıp, elinizde kalmasına veya aşırı talep görüp stoklarınızın tükenmesine neden olabilir.

Amazon için ilk ürün fotoğrafınızın taşıması gereken şartlar

  • TIFF (.tif/.tiff), JPEG (.jpeg/.jpg), GIF (.gif) and PNG (.png) formatlarında olmalı
  • Ürün ismi ASIN veya UPC barkod kodu gibi tanımlayıcılardan oluşmalı
  • Ürününüz fotoğrafın %85 veya daha fazlasını kaplamalı
  • Sadece üründen oluşmalı, ek yazı ve grafik içermemeli
  • Sadece ürünü içermeli, dekoratif veya sunum amaçlı malzemeler içermemeli
  • Yükseklik veya genişliği en azından 1000 piksel veya daha fazla olmalı

Bu şartları taşımayan ana ürün fotoğrafınız Amazon tarafından kabul edilmez ve ürününüz arama sonuçlarında gösterilmez.

Ürününüzün ana fotoğrafı ürünüzün arama sonuçlarında veya reklamlardan görenlerin tıklama şansını artırarak, session -sayfa gösterimi- sayınızın artırılmasını sağlar. Diğer fotoğraflar ise satışlarınızı artırmanıza -conversion rate- katkı sağlar.

Sonuç olarak, Amazon ürün fotoğraflarınız satışlarınızı arttırmak için yapabileceğiniz en iyi yatırımlardandır. Ürün fotoğraflarınız ürünlerinizin raflardan uçmasına veya elinizde kalıp, hiç satmamasına neden olabilir. Amatörce çekilmiş fotoğraflar, satışlarınız olumsuz şekilde etkiler.

Altan Danışmanlık, Amazon kurallarına uygun, satışlarınızı artıracak ürün fotoğraflarınızı çeker, editler ve size sunar, sayfalarınıza yükler. Türkiye’nin veya Dünya’nın her yerinden ürününüzün bir örneğini bize kargolamanız yeterli.